ARIZA TESBİT CİHAZI İLE FABİASINI TEST EDEN VARMI?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARIZA TESBİT CİHAZI İLE FABİASINI TEST EDEN VARMI?

İleti OSMANLI700 » 22 Tem 2019, 17:46

SELAMUN ALEYKÜM ARKADAŞLAR, İNTERNETTE 30-60 LİRA FİYAT ARALIĞINDA SATILAN VE TORQUE VB. PROGRAMLAR İLE CEP TELEFONUNA BAĞLANARAK ÇALIŞAN ARIZA TESBİT CİHAZLARINDAN ALAN ARKADAŞIMIZ OLDUMU? KULLANAN VE BANA TAVSİYE EDEN / EDECEK OLAN, 1. KASA FABİALARIMIZA TAM UYUMLU ÇALIŞAN BİR CİHAZ VARMI? KONU HAKKINDA TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM ARKADAŞLAR. BU ARADA ARACIM FABİA 1.4 TDİ COMBİ

OSMANLI700
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SONER TEVFİK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 FABİA COMBİ TDİ 1.4 TDİ

İleti OSMANLI700 » 29 Tem 2019, 23:44

güncel. arkadaşlar arabasına arıza tesbit cihazı alan ve bana cihaz tavsiyesinde bulunmak isteyen varmı?
OSMANLI700
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SONER TEVFİK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 FABİA COMBİ TDİ 1.4 TDİ

İleti hetepe » 04 Ağu 2019, 12:57

serviste kullanılan binlerce liralık programların işini 30 liraya halletmek zor...arızayı ne kadar tespit eder? bence zor..işi uzmana bırak...herkes ve herşey her işi yapamaz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,2

İleti Muchu » 05 Arl 2019, 09:24

Benim fabia nın katalizör ışığı yanıyordu onu söndürmek için 50 tl lik bişey almıştıştım. Sorunsuz sildim.
Başka bir test yapmadım
Muchu
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Talip avcı
Nereden: Muğla
Arabanız: Fabia 1.2 htp

İleti fatihatamer » 06 Arl 2019, 13:04

ELM327 kodlu WiFi Bluetooth modüllü olan arıza tespit cihazını almıştık birkaç arıza tespit etmiştik silinme işlemini de başarıyla yapmıştı.. OBD II destekleyen tüm araçlarda kullanılabiliyor. Eğer ki aracınızda arıza var ise bu modülle arızaları silip arıza ışıklarını kapatabiliyorsunuz. Fakat Engin bey'in de dediği gibi 50-60₺lik bir cihaz olduğu için arızaları ne derece doğru tespit eder orası muammadır. Olmayan arızaları var gibi gösterir mi olan arızaları göstermez mi emin olamazsınız. Çok stabil olduğunu düşünmüyorum. Eğer aracınızda arıza ışığı yanıyorsa arabanın sağlığı açısından bu arızayı silip görmemezlikten gelinmemeli. İleride başka arızalara sebep olabilir. Alıp deneyebilirsiniz.
fatihatamer
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Fatih ATAMER
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: OCTAVIA ELEGANCE

Fabia I (Mk1 / 6Y)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir