Skoda Octavia NO CD hatası?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Octavia NO CD hatası?

İleti kvothe » 16 Oca 2020, 03:17

merhabalar,

ilk arabamı bir hafta önce aldım, 2005 model octavia. arabalardan pek anlamam, sadece kullanmasını bilirim. bu arabada galiba sadece cd çalma ve radyo var. arabayı aldığımda içerisinde bir tane cd vardı ve çalıyordu. usb ve bluetooth özelliği olmadığından müziklerimi cd lere atmaya karar verdim ve bi kaç cd aldım. ilkine biraz müzik yükledim ve sorunsuz müzikler çalıyordu ama diğer cd'leri taktığımda ''NO CD'' diye bir hata veriyor. belki müzikleri cd'ye yazamamışımdır diye gittim bir internet kafeye orada farklı cd ve dvd lere attırdım müzikleri ama yine aynı hatayı veriyor. arabayı aldığımda içerisinde olan ve ilk doldurduğum cd yi oynatıyor sadece. bu neden kaynaklıdır? hiç bir şekilde çözemedim. yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

kvothe
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Uğur Atılgan
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: skoda octavia

İleti blackadder59 » 16 Oca 2020, 10:33

Cd çalarınız MP3 okumayabilir. Sadece Track formatında çalışıyor olabilir. Yada orjinal Cd seçebilir. (Bazı cihazlar çok seçici oluyor gerçekten) Önce Track formatinda bir CD yaptırıp deneyin.
Büyük Beyaz
Kullanıcı avatarı
blackadder59
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kerem MİNAZ
Arabanız: Super B, 1.4 TSI 150 Hp ACT Style DSG

İleti kvothe » 16 Oca 2020, 11:57

blackadder59 yazdı:Cd çalarınız MP3 okumayabilir. Sadece Track formatında çalışıyor olabilir. Yada orjinal Cd seçebilir. (Bazı cihazlar çok seçici oluyor gerçekten) Önce Track formatinda bir CD yaptırıp deneyin.

doldurduğum okuduğu cd'lerden bir tanesi orijinal değil, okuyor yani. ama aynı tip cd yi okumuyor. track formatında cd nasıl oluyor?
kvothe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti blackadder59 » 16 Oca 2020, 12:42

kvothe yazdı:
blackadder59 yazdı:Cd çalarınız MP3 okumayabilir. Sadece Track formatında çalışıyor olabilir. Yada orjinal Cd seçebilir. (Bazı cihazlar çok seçici oluyor gerçekten) Önce Track formatinda bir CD yaptırıp deneyin.

doldurduğum okuduğu cd'lerden bir tanesi orijinal değil, okuyor yani. ama aynı tip cd yi okumuyor. track formatında cd nasıl oluyor?

CD yaptığınız programda seçeneği vardır yada yaptırdığınız yere Track derseniz o da yapacaktır. Orjinal boyutta müzik parçalarının oluşturduğu formattır. 1 Cd ye yaklaşık 15 şarkı kaydedilir Track ta. Mp3 te ise 100-150 şarkı kaydedebilirsiniz.
Büyük Beyaz
Kullanıcı avatarı
blackadder59
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kerem MİNAZ
Arabanız: Super B, 1.4 TSI 150 Hp ACT Style DSG

İleti kvothe » 16 Oca 2020, 15:37

blackadder59 yazdı:
kvothe yazdı:

CD yaptığınız programda seçeneği vardır yada yaptırdığınız yere Track derseniz o da yapacaktır. Orjinal boyutta müzik parçalarının oluşturduğu formattır. 1 Cd ye yaklaşık 15 şarkı kaydedilir Track ta. Mp3 te ise 100-150 şarkı kaydedebilirsiniz.

Teşekkür ederim, sorunu hallettim aynen dediğiniz gibiymiş.
kvothe
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia II (A5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir