FAVORİT ÖN TARAFTAN GELEN SES

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT ÖN TARAFTAN GELEN SES

İleti Emre97 » 14 Şub 2020, 23:15

93 Favorit LX'im var. Son 2 haftadır olan olay şöyle;
(Genelde araç ısındıktan sonra oluyor) 1. viteste kalkarken ön taraftan gıcırtı sesi geliyor ve bu sesi direksiyonda hissediyorum. Başta amortisör olduğunu düşünüyorum ama direksiyonda hissettiğimden dolayı da direksiyon kutusundan gelebilir mi diye de düşünmüyor değilim.
uzun süre kullandığımda bazen kalkışın yanı sıra giderken de yapıyor. sanki hareketli iki demir yağsız kalmış da birbirine sürtüyormuş gibi bir ses.
Var mı yaşayan ya da düşüncesi olan. Son sıralar fazla masraf ettim, sanayiye gitmeye korkar oldum

Emre97
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Emre
Nereden: Ankara
Arabanız: FAVORİT 135 LX

İleti ctnl50 » 15 Şub 2020, 15:53

Büyük ihtimalle direksiyon kutusundan geliyor tamirciye göster.
ctnl50
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: şevket çetinel
Nereden: Nevşehir
Arabanız: skoda forman

İleti Husmese » 15 Şub 2020, 21:34

merhaba
direksiyonu çevirince ses geliyor mu yoksa sadece kalkış esnasında mı oluyor vuruntu yapıyor mu sadece gıcırtı mı
Husmese
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: İsmail kazmacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Favorit glx

İleti Emre97 » 16 Şub 2020, 00:19

Husmese yazdı:merhaba
direksiyonu çevirince ses geliyor mu yoksa sadece kalkış esnasında mı oluyor vuruntu yapıyor mu sadece gıcırtı mı

Direksiyonu çevirince ses gelmiyor, direksiyon hissiyatı da gayet iyi. Sadece kalkışlarda çok ince sesli bir gıcırtı yapıyor ve o gıcırtı direksiyonu titretiyor. Gıcırtıyı elimde hissedebiliyorum yani..
..
Emre97
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Emre
Nereden: Ankara
Arabanız: FAVORİT 135 LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir