favorit benzinde devir düşmesi ve stop etme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorit benzinde devir düşmesi ve stop etme

İleti pilipips » 15 Nis 2020, 20:17

94 favoritim var gazda tekde alıyor benzine aldığımda da sorun yok gibi ancak bir süre kullandıktan sonra trafikte boşa aldığımda devir düşüyor ve stop etmeye doğru gidiyor,

öneriler&yorumlar alabilirim, tşk ler.

pilipips
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: m. fatih bey
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit

İleti phenomx3 » 16 Nis 2020, 15:08

benzin otomatğine bir bak bozuk olabilir vakum yapmıyordur yeterli benzin gelmiyordur. yada benzinde ayarı bozuktur daha önce aynı ayarla benzinde çalışıyor sıkıntı yapmıyor idiyse muhtemelen benzin otomatği arıza yapmış olabilir. benzin otomatiğine gelen hortumu fitrenin çıkışından sök bak parmağını kapatıp hortumun ağzına vakum yapıyormu eğer geri benzin kaçırıyorsa arızalanmış demektir. benim de ustam bu şekilde tespit etti vakumu çok az ypıyor ve geri kaçırıyordu.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti pilipips » 16 Nis 2020, 19:54

phenomx3 yazdı:benzin otomatğine bir bak bozuk olabilir vakum yapmıyordur yeterli benzin gelmiyordur. yada benzinde ayarı bozuktur daha önce aynı ayarla benzinde çalışıyor sıkıntı yapmıyor idiyse muhtemelen benzin otomatği arıza yapmış olabilir. benzin otomatiğine gelen hortumu fitrenin çıkışından sök bak parmağını kapatıp hortumun ağzına vakum yapıyormu eğer geri benzin kaçırıyorsa arızalanmış demektir. benim de ustam bu şekilde tespit etti vakumu çok az ypıyor ve geri kaçırıyordu.

tamam yarın bir deneyeyim hortumdan, bana da benzin otomatiği gibi gelmişti, olmadı hortumları röle otomatiği komple sıfırlayacam
teşekkürler yorum için
pilipips
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodaci06 » 17 Nis 2020, 09:15

merhaba kapış di ya f ramından yapar
skodaci06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haydar Çağaroğlu
Arabanız: Skoda Felicia 1.6MPİ

İleti pilipips » 17 Nis 2020, 09:49

skodaci06 yazdı:merhaba kapış di ya f ramından yapar

kapış di ve f ramı nedir bilemedim
pilipips
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti phenomx3 » 24 Nis 2020, 10:19

https://ladaciskodaci.com/m/skoda-favor ... -115940510

Diyafram bu. Karbüratör un arka kısmında yani kalorifer motoru tarafında 4 tane vida ile sökülüyor. Diyafram yırtıldı ise benzin kacagida olması ihtimal.

https://ladaciskodaci.com/m//skoda-Skod ... -115940400

Bu da set olarak. Nereyi sökeceğin konusunda fikir verir. Yanlız içindeki yaya dikkat et doğru tak tekrardan.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti KZR » 29 Haz 2020, 11:38

Benim 93 favorit de benzinde çalışıyor gazı bırakınca stop ediyor. Karbüratörün arka tarafında rolanti memesi var ancak kabloları bağlı değil. Yakınında boşta kablo yok. Stop etme bundan olurmu?
KZR
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mustafa Temir
Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Favorit L 93

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir