ısınınca yağ lambası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ısınınca yağ lambası

İleti ysoozturk » 10 May 2020, 21:30

Merhabalar maalesef bitmek bilmeyen sorunlarım devam ediyor. Sorun şu yağ ısınınca lamba göz kırpıyor yada sabit yanıyor benzeri konularda daki tüm çözümleri uyguladım olmadı bir türlü. 1250 km önce motor yenilendi sorun ortaya çıkınca yağ pompası dislilerini musururu ve yağı değiştirdim 200 300 km yaptım sorun tekrar oluştu lütfen yardımcı olun.

ysoozturk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yüksel şükrü öztürk
Nereden: Isparta
Arabanız: Skoda forman

İleti mturgut34 » 11 May 2020, 01:53

daha önceki konularda yan sanayi yağ flitrelerinden yapıyor diye yazmışlar bir kontrol et istiyorsan
mturgut34
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia GLXi 96 "SPI"

İleti ysoozturk » 11 May 2020, 22:43

İnşallah yarın filtre denicem sonucu yazarım
ysoozturk
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 12 May 2020, 16:56

Yağ musurune baktinmi.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti ysoozturk » 12 May 2020, 23:12

İki sefer değişti musur Bülent ustayı telefon la aradım ustam yağ pompası suzgeci dedi birde onu denicez
ysoozturk
CLASSIC
CLASSIC

İleti ysoozturk » 13 May 2020, 15:52

Maalesef Yağ filtresi de sonuç vermedi.
Sonuç nemi buraya yazılan tavsiyeleri dinledim skoda aldım Allah kahretsin Boyle bi aracı Lanet olsun dünya kadar param gitti yine adam olmadı Tavsiyemi skoda dan uzaaak duuuurun
ysoozturk
CLASSIC
CLASSIC

İleti ctnl50 » 17 May 2020, 22:22

Yağsüzgeci kontrol et tıkalı olabilir benim başıma geldi.
ctnl50
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: şevket çetinel
Nereden: Nevşehir
Arabanız: skoda forman

İleti sainz » 18 May 2020, 13:34

Yağ olarak 20W50 koyuldu değil mi?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ysoozturk » 19 May 2020, 21:04

Evet 20 50 kondu 2000 km de 2 sefer değişti karter açıldı pompa dişlisi değişti suzgeci temizlendi. Sonuç muhtemelen Krank değişecek dediler dolayısıyla ana yatak kol yatak Krank kecesi vs 1500 TL civarında daha masraf 3750 harcadım 10000 TL lik arabaya 6 bin masraf hayırlısı ile bu kurtulsam
ysoozturk
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 23 May 2020, 17:50

Geçen forumdan birisiyle tanıştım o da eksozdan su atıyor diye paylaşmıştı. Bir sene önce motor yaptırmış. Benim ustaya gönderdim. Conta patlamış kapakta iyi değildi silindir kapağı değişti sonra bende gidip yüzyüze görüştüm aracı inceledim. Zamanında iyi bakilmamiş. bana değiştirdiği şeyleri saydı oooo. Yani temiz bakilmamiş bir araç denk geldimi bir de anlamayan ustalar yüzünden zamanında yanlış yapılanlar yüzünden maalesef böyle ugraşiliyor.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mturgut34 » 23 May 2020, 23:06

bu ülkede arabanin ustası sen olacaksın özellikle araba eski ise ilk aldığımda bir 40 tl kaptırdım o gün bugün sanayi yüzü görmedim :)
mturgut34
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia GLXi 96 "SPI"

İleti ysoozturk » 24 May 2020, 00:13

Evet maalesef usta kendin olacaksın şimdi size ugrastigim sorunları anlatayım
1. Gaza basınca tekleme
2. Yağ lambası
3. Yüksek ısı
4. Podyelerden gelen takirti
5. Durduk yere fren sıkması
6. Isı yüzünden Tofaş fanı bağladım oda
Sigorta kutusu nu yaktı.
Bulmaya çalıştığım çözümler
1. Sorun için Buji kabloları distribütör kapağı değiştirdim sorun yarıya indi bu türlü gitmedi
2. Yağ lambası için daha önce belirttiğim çözümler ise yaramadı katkı maddesi koydun bu nebzede yarı çözüm
3. Isı için Tofaş fanı işe yaramadı çözüm arıyorum

4.podye sesleri için uygun bi vakitte bı çukurda komple söküp bakacağım
5. Fren sıkması onlerden oluyor birde westing house tam vakum yapmıyor iyi usta bulursam birde ucuz bakitacam çünkü biri bin lira istedi
6.orjinal fanı geri baglicam.
Özet le kötü yedek parça ve ustanın eseri neredeyse araç kadar masraf yapcam ha bide 3. Vitese zor geçiyor çıkma şanzıman alcam itin teki şanzıman i açtı kapattı 200 TL aldı sonuç Yok tabiki
ysoozturk
CLASSIC
CLASSIC

İleti ysoozturk » 24 May 2020, 00:51

Bu arada büyük konuşmuştum zamanında asla Tofaş almam diye satarsam İlk bakacağım Tofaş
ysoozturk
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 31 May 2020, 13:28

ysoozturk yazdı:Evet maalesef usta kendin olacaksın şimdi size ugrastigim sorunları anlatayım
1. Gaza basınca tekleme
2. Yağ lambası
3. Yüksek ısı
4. Podyelerden gelen takirti
5. Durduk yere fren sıkması
6. Isı yüzünden Tofaş fanı bağladım oda
Sigorta kutusu nu yaktı.
Bulmaya çalıştığım çözümler
1. Sorun için Buji kabloları distribütör kapağı değiştirdim sorun yarıya indi bu türlü gitmedi
2. Yağ lambası için daha önce belirttiğim çözümler ise yaramadı katkı maddesi koydun bu nebzede yarı çözüm
3. Isı için Tofaş fanı işe yaramadı çözüm arıyorum

4.podye sesleri için uygun bi vakitte bı çukurda komple söküp bakacağım
5. Fren sıkması onlerden oluyor birde westing house tam vakum yapmıyor iyi usta bulursam birde ucuz bakitacam çünkü biri bin lira istedi
6.orjinal fanı geri baglicam.
Özet le kötü yedek parça ve ustanın eseri neredeyse araç kadar masraf yapcam ha bide 3. Vitese zor geçiyor çıkma şanzıman alcam itin teki şanzıman i açtı kapattı 200 TL aldı sonuç Yok tabiki

1. Tevzi makarasıni değiştinmi. Bendede oldu bujiler buji kablosu en son tevzi makarasındanmış. O da değilse distribütör...
2. Yağ lambası müşürü kaliteli birşey tak diyeceğim. Benim geçen bı baktım yağ çubukta göstermiyor hiç. Ama lamba yanmadı. Vernet musur aldım takicam. Çin mallarına güven yok.
3. Yüksek ısının birçok sebebi olabilir. Devirdaim düzgün çalışmıyor olabilir radyatör tıkalı olabilir. Kalorifer radyatörü bile tıkalı yada musluğu arızalı olabilir. Ben de Tempra fani taktım kendim yaptım montajını hiç sıkıntı yaşamadım.
4. Podye sesi dediğin nasıl bir ses. Ön amortisör takozlari bozuk olabilir, devirdaim üzerindeki motor takozu bozuk olabilir yada salıncak burc yada takozlari da olabilir. Hatta rotil rot başı ile olabilir. Direksiyon kutusunun bağlantı lastiği var iki tane onlar bile bozuksa ses yapabilir. Hepsini yaşayıp öğrendim 10 yıldır.
5. Wetinghaus benim de kaciriyordu iyi bir frenciye gittim. Ana fren merkezi ile wetinghaus arasında saclı bir lastik var onu değiştirdi sorun çözüldü. Belki bu kadar küçük bir sorun bile olabilir seninki. Manifolttan gelen hortuma da bak deforme olup oradan da kaçak olabiliyor.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir