2. El Yeti

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2. El Yeti

İleti YetisizFakir » 17 Oca 2011, 14:31

Acaba Yeti ler çok mu beğeniliyor da 2. el piyasası yok bu aracın

gerçekten çok istiyorum bu araca sahip olmayı 40 milyar vermek çok zor benim için şu anda

gerçekten araştırdım çok araştırdım

ve piyasada bu araçtan daha iyi bir araç bulamadım

araç her yönüyle diğerlerinden ayrı bi yerde

abartıyorum evet abartılmayı hakediyor çünkü

hiç bahsetmiycem farkı nedir diğerlerinden

iyi bir araştırmacı zaten anlar farkı

kesinlikle doğru bi yatırım ama maddi durumum el vermiyor

umarım ilerde sahip olurum bu mükemmelliğe

teşekkürler skoda çok güzel iş çıkarmışsınız

herkese tavsiye ediyorum alın bu aracı mutlaka alın

belki piyasa canlanır da 2. ele düşer ben de alabilirim :))

Kullanıcı avatarı
YetisizFakir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat GÜMÜŞEL
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti farketmez » 17 Oca 2011, 22:08

Arkadaşım fazla o kadar harap etme kendini araba konforlu ama 1.2 olmasına rağmen 3.80 ile 4.50(şehir içi trafiğinde) arası benzin yakıyor bende var ondan biliyorum
farketmez
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: A.Kadir
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda yeti exp 1.2 105 Tsi

İleti WXW » 17 Oca 2011, 22:14

diğer araçlardan farkını bir de sizden dinlesek, bu kadar alın alın dediğinize göre??
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti xMEGANx » 17 Oca 2011, 22:17

tamam gerekeni arkadaşlar yapacaktır hemen yarın 10 tane yeti alıp 2. el piyasasını canlanırıcaz ilginize Teşekkürler.
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
RS
RS

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti quickcan » 17 Oca 2011, 23:01

xMEGANx yazdı:tamam gerekeni arkadaşlar yapacaktır hemen yarın 10 tane yeti alıp 2. el piyasasını canlanırıcaz ilginize Teşekkürler.

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti YetisizFakir » 18 Oca 2011, 10:06

farketmez yazdı:Arkadaşım fazla o kadar harap etme kendini araba konforlu ama 1.2 olmasına rağmen 3.80 ile 4.50(şehir içi trafiğinde) arası benzin yakıyor bende var ondan biliyorum

eğer 5 litre yakıt tüketiyorsa 100 km de olağanüstü bi şey bu bir jip için zaten
Kullanıcı avatarı
YetisizFakir
CLASSIC
CLASSIC

İleti farketmez » 18 Oca 2011, 23:21

ya siz yanlış anladınız yada ben anlatamadım şöyle açıklayayım 50 tl benzin le(95 oktan) yaklaşık şehiriçi trafikte 110 km veya ışıkta dur kalk yapmazsanız 130 km yol yapıyor bence yüksek jeep türü olsada sonuçta 1.2 ve 1345 kg ağırlığı var.
farketmez
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: A.Kadir
Arabanız: skoda yeti exp 1.2 105 Tsi

İleti YetisizFakir » 19 Oca 2011, 09:48

farketmez yazdı:ya siz yanlış anladınız yada ben anlatamadım şöyle açıklayayım 50 tl benzin le(95 oktan) yaklaşık şehiriçi trafikte 110 km veya ışıkta dur kalk yapmazsanız 130 km yol yapıyor bence yüksek jeep türü olsada sonuçta 1.2 ve 1345 kg ağırlığı var.

bu araba NŞA da

1 litre benzin ile = 14 Km = 4 YTL ise

12.5 litre benzin ile = 175 Km = 50 YTL olması gerekir

bu da en kötü senaryo yani bi sıkıntı olmasın o araçta??
Kullanıcı avatarı
YetisizFakir
CLASSIC
CLASSIC

İleti mira » 19 Oca 2011, 10:28

quickcan yazdı:
xMEGANx yazdı:tamam gerekeni arkadaşlar yapacaktır hemen yarın 10 tane yeti alıp 2. el piyasasını canlanırıcaz ilginize Teşekkürler.

ne yani şimdi bu ... (ALLAH KALBİNE GÖRE VERSİN yeti isteyen arkadaşım)
mira
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Arabanız: oktavıa

İleti MATO YETI » 19 Oca 2011, 11:00

Bu konunun ne amaçla açıldığını anlayamadım. Soru/sorun nedir? Bir arkadaşımız YETİ almak istemiş o kadar. Bu bir soru değil temenni. Bir de konulara yanıt verirken geyik yapmasak, yararlı olmaya çalışsak arkadaşlar? Anlayışınız için teşekkürler.
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

İleti onurson » 19 Oca 2011, 11:26

katılıyorum.. uzatmaya gerek bile yok.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti WXW » 19 Oca 2011, 16:33

MATO YETI yazdı:Bu konunun ne amaçla açıldığını anlayamadım. Soru/sorun nedir? Bir arkadaşımız YETİ almak istemiş o kadar. Bu bir soru değil temenni. Bir de konulara yanıt verirken geyik yapmasak, yararlı olmaya çalışsak arkadaşlar? Anlayışınız için teşekkürler.

konunun amacını sizde anlamadıysanız o zaman konu üzerinde geyik veya başka birşey yapılmasını neden bu kadar umursadınız ki? Şu cümlelere bakar mısınız:

iyi bir araştırmacı zaten anlar farkı (ki ben de dikkate alıp farkı sordum, iyi bir araştırmacı ya arkadaş ama cevap yok)

kesinlikle doğru bi yatırım ama maddi durumum el vermiyor (araştırmacılığından öte yatırımcılığını da anlamış olduk, her ne kadar dünya çapında araba kavramı "yatırım" olmaktan çıkıp "tüketime" dönmüş olmasına rağmen, devamında almaya bizim de maddi durum el vermiyor, o yüzden alanların yorumlarına ve tecrübelerine önem veriyoruz)

umarım ilerde sahip olurum bu mükemmelliğe (inşallah, allah hepimize nasip etsin)

teşekkürler skoda çok güzel iş çıkarmışsınız (bunu bize değil skodaya yazacaksın)

herkese tavsiye ediyorum alın bu aracı mutlaka alın (kafa yapar gibi, nasıl yani????)

Anlayışsa, konunun anlamsızlığına istinaden, gerek mehmet kardeşimizin gerekse konuyu açan arkadaşımızın yazdıklarına anlayış, değil mi? Hem olaya esprili bir şekilde yaklaşılmış

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti YetisizFakir » 20 Oca 2011, 09:46

WXW yazdı:
MATO YETI yazdı:Bu konunun ne amaçla açıldığını anlayamadım. Soru/sorun nedir? Bir arkadaşımız YETİ almak istemiş o kadar. Bu bir soru değil temenni. Bir de konulara yanıt verirken geyik yapmasak, yararlı olmaya çalışsak arkadaşlar? Anlayışınız için teşekkürler.

konunun amacını sizde anlamadıysanız o zaman konu üzerinde geyik veya başka birşey yapılmasını neden bu kadar umursadınız ki? Şu cümlelere bakar mısınız:

iyi bir araştırmacı zaten anlar farkı (ki ben de dikkate alıp farkı sordum, iyi bir araştırmacı ya arkadaş ama cevap yok)

kesinlikle doğru bi yatırım ama maddi durumum el vermiyor (araştırmacılığından öte yatırımcılığını da anlamış olduk, her ne kadar dünya çapında araba kavramı "yatırım" olmaktan çıkıp "tüketime" dönmüş olmasına rağmen, devamında almaya bizim de maddi durum el vermiyor, o yüzden alanların yorumlarına ve tecrübelerine önem veriyoruz)

umarım ilerde sahip olurum bu mükemmelliğe (inşallah, allah hepimize nasip etsin)

teşekkürler skoda çok güzel iş çıkarmışsınız (bunu bize değil skodaya yazacaksın)

herkese tavsiye ediyorum alın bu aracı mutlaka alın (kafa yapar gibi, nasıl yani????)

Anlayışsa, konunun anlamsızlığına istinaden, gerek mehmet kardeşimizin gerekse konuyu açan arkadaşımızın yazdıklarına anlayış, değil mi? Hem olaya esprili bir şekilde yaklaşılmış

Şu an ezdin beni

artık ezik bir yaşantı süreceğim

her skoda YETI gördüğümde evime gidip ağlayacağım çaresizce
Kullanıcı avatarı
YetisizFakir
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 20 Oca 2011, 10:06

YetisizFakir yazdı:
WXW yazdı:

Şu an ezdin beni

Hiç öyle bir derdim yok ama böyle konuya, böyle mesaja, böyle cevap.Hala karşılaştırmalarınızın ve araştırmalarınızın, yatırım şeklinizin sonuçlarını bekliyorum.Ben demedim siz yazdınız??

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mira » 20 Oca 2011, 16:14

WXW yazdı:
YetisizFakir yazdı:
WXW yazdı:

Şu an ezdin beni

Hiç öyle bir derdim yok ama böyle konuya, böyle mesaja, böyle cevap.Hala karşılaştırmalarınızın ve araştırmalarınızın, yatırım şeklinizin sonuçlarını bekliyorum.Ben demedim siz yazdınız??

yaş kaç ?? insanlar size yazıyor bir yandanda sizi savunma gereği duydum ama ....
mira
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Arabanız: oktavıa

İleti osmanibis » 20 Oca 2011, 17:05

yeti ile alakasız fakat yakıt ile alakalı şaşırdığım bi durum var. ben 1.2 lt 1265 kg fabia kullanıyorum, ş.içi tüketim ort:7 litre. yani bu araç daha ağır ve nasıl 4.5 lt tüketiyor, ben mi bi şeyi kaçırıyorum. merak etttim. teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
osmanibis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman ibiş
Arabanız: skoda fabia 1.2 charm - 2006

İleti erdemguner35 » 20 Oca 2011, 20:50

osmanibis yazdı:yeti ile alakasız fakat yakıt ile alakalı şaşırdığım bi durum var. ben 1.2 lt 1265 kg fabia kullanıyorum, ş.içi tüketim ort:7 litre. yani bu araç daha ağır ve nasıl 4.5 lt tüketiyor, ben mi bi şeyi kaçırıyorum. merak etttim. teşekkürler.

Sizdeki 1,2 motorla Yeti deki 1,2 motor farklı. Aynı Motor değil. Yeti deki Tsı motor ve apayrı bi teknoloji.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

Sonraki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir