Direksiyon ışığı yandı fabia 2004 1.2

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Direksiyon ışığı yandı fabia 2004 1.2

İleti yavuzer » 29 Mar 2021, 15:17

Merhaba arkadaşlar.
Arabam fabia 2004 1.2 uzun zamandır akü ışığı yanıp sönüyordu özellikle motor zorlayınca, yokuş çıkarken, devir düşükken vs. son 1-2 haftadır da direksiyon ışığı yanıp sönüyordu ve direksiyon sertleşiyordu. ustaya gittim motor zorlayınca şarj dinamosu şarjı kesiyor ve direksiyon elektrikli olduğu için hataya düşüp direksiyonu etkiliyormuş sonuç olarak konjektör değiştirdim ve şimdi hiç bir sorun kalmadı. aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa diye yazmak istedim. Herkese kazasız belasız günler dilerim.

yavuzer
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: yavuz er
Nereden: Çorum
Arabanız: fabia 2004

İleti hetepe » 11 Nis 2021, 12:57

lastik havaları çok düşükse veya akü zayıflayınca da aynı şekilde oluyor, eklemek isterim.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/IBIZA ST TDI/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: İbiza ST 1,6 style

İleti kartalatakan » 11 Nis 2021, 16:14

hetepe yazdı:lastik havaları çok düşükse veya akü zayıflayınca da aynı şekilde oluyor, eklemek isterim.

Lastik havaları benimde dikkatimi çekti. Lastik havaları düşükken bazen anormallikler oluyor. Neden olabilir, açıklama yapabilecek varmı?
kartalatakan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: atakan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia 1

İleti phenomx3 » 11 Nis 2021, 18:49

ben de konjektoru orjınal bulup taktım, oncesınde yenı aku 1 senede arıza yaptı garantıden degıstı o da 2 sene anca gıttı, sonra orjınal konjektoru taktım su anda 1 sene oldu akuyu daha yenı olctum motor calısmazken 12,5 calıstırınca 14,3 olctum, konjektor ıyı olmazsa ozellıkle bızım favorıt formanların orj bulmak cok zor çın malı olursa tam 14,4 v saglayamıyor demıstı ustam, benım eskı konjektor çın malıydı ve ben ıkı akununde kısa surede arızalanmasını buna bagladım
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti kartalatakan » 11 Nis 2021, 20:39

phenomx3 yazdı:ben de konjektoru orjınal bulup taktım, oncesınde yenı aku 1 senede arıza yaptı garantıden degıstı o da 2 sene anca gıttı, sonra orjınal konjektoru taktım su anda 1 sene oldu akuyu daha yenı olctum motor calısmazken 12,5 calıstırınca 14,3 olctum, konjektor ıyı olmazsa ozellıkle bızım favorıt formanların orj bulmak cok zor çın malı olursa tam 14,4 v saglayamıyor demıstı ustam, benım eskı konjektor çın malıydı ve ben ıkı akununde kısa surede arızalanmasını buna bagladım

2 ay önce aküyü bende değiştirdim. Varta markalı bir akü taktırdım. Arada direksiyonu çevirince akü lambası anlık yanıyor. Çok sık yapmıyor bunu.

Birde bu son 2 günde 2 defa direksiyon lambası,el freni lambası, airbag lambası ve sesli sinyal devreye giriyor. Direksiyon sertleşiyor. Stop edip çalıştırınca düzeliyor. Bunuda çok sık yapmıyor. Bunlar konjektör kaynaklımı bilemiyorum.
kartalatakan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: atakan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia 1

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir