Favorit ön amortisör kule tamiri sıkıntısı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit ön amortisör kule tamiri sıkıntısı

İleti Aspwr » 17 Mar 2021, 01:39

Merhaba arkadaşlar 94 lx kullanıcısıyım ön amortisör kulesinin komple değişmesi gerekiyor ama usta bana kule takımı al dedi bulamadım, parça halinde satılıyor ve internet üzerinden alacağım ama parça isimleri nedir bilmiyorum , amartisor ve helezon yayı hariç gerisi değişecek dedi usta .neler almalıyım ve parça isimleri nedir yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler, bu ustalar adamı usta yapar parçanın ismini bile soylemedi

Aspwr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Asım kalkan
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda

İleti Husmese » 17 Mar 2021, 22:00

Merhaba
Amartisör takozu tablası kulesi dye biliyorum zaten siz parçacıya gittiğinizde komple kule derseniz o anlar
İnsan evrende gövdesi kadar, değil gönlü kadar yer kaplar.ORHAN KEMAL
Husmese
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İsmail kazmacı
Nereden: Bolu
Arabanız: Favorit glx

İleti Aspwr » 18 Mar 2021, 00:22

Eyvallah teşekkür ederim ama kule takımı olarak satilmiyormus , yaşadığım ilçede sadece takozu var mecbur netten alıcam ama ne alacağım bilmiyorum çünkü parça parça olarak satilmiyormus
Aspwr
CLASSIC
CLASSIC

İleti Husmese » 18 Mar 2021, 09:00

Hocam senin amortisörlerindeki sorun neydi tam olarak sen tamirciye ne şikayetle gittin
Husmese
CLASSIC
CLASSIC

İleti Husmese » 18 Mar 2021, 09:06

Şöyle söyeleyeyim amortisörün üstünde tabla vardır üzernde iki tane sabit vida bulunur amortisörü şaseye sabitler üstündebir yatay rulman vardır onun etrafında lastik bir takoz vardır onunen süttede amortisörün milini sabitlemek için ters çanak şeklinde pul vardır genelde yatay rulman bozulur ve lastik takoz eskir boşluk yapar dönüşlerde hareketsiz sadece direksiyonu çevirirken çatur çutur ses geliyorsa rulman bozuktur lastik takozda eskiyip küçülmüşse kasislerden geçerken vuruntu sesi yapar sende hangi sorun varsa ona göre alman gerekiyor
Husmese
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 19 Mar 2021, 19:38

Amortisör bağlantı tablası, amortisör rulman burcu, amortisör rulman şapkası, amortisör rulmanı, amortisör üst lastigi,amortisör stoplama takozu, amortisör toz körüğü, helezon, helezon çanağı, amortisör. Ön amortisörü Oluşturan parçalar bunlar.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti Aspwr » 22 Mar 2021, 00:44

Allah razı olsun sizden ,sizin gibi şöyle parça isimleri sıralamadilar , siparişi verdim bile
Aspwr
CLASSIC
CLASSIC

İleti Aspwr » 22 Mar 2021, 00:47

Husmese yazdı:Hocam senin amortisörlerindeki sorun neydi tam olarak sen tamirciye ne şikayetle gittin
.

Sorun şu ustam direksiyon dönmeyecek şekle geldi ve amasorlerden ses gelmeye başladı hatta bitanesi yerinden çıktı tel ile bağladım ustaya gittim halada orda
Aspwr
CLASSIC
CLASSIC

İleti Aspwr » 22 Mar 2021, 00:54

phenomx3 yazdı:Amortisör bağlantı tablası, amortisör rulman burcu, amortisör rulman şapkası, amortisör rulmanı, amortisör üst lastigi,amortisör stoplama takozu, amortisör toz körüğü, helezon, helezon çanağı, amortisör. Ön amortisörü Oluşturan parçalar bunlar.

Ustam teşekkür ederim siparişi verdim hatta kafaya koydum kendim yapicam bu Sivas'ta ustalar iki amartisor yapmaya 400 lira fiyat bictiler en ucuzu 300 . Ankarda olsaydım çoktan halolmustu ,burda parçada. sıkıntı
Aspwr
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 22 Mar 2021, 22:32

helezonlar sökerken tehlikeli olur dikkat etmelisin. gerekli aparatın yoksa Allah muhafaza.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti Ra_eM » 23 Mar 2021, 07:26

Merhaba şuanda çalıştığım firmada rulman ve fren ekipmanları konusunda satış yapılmakta. Bende e-ticaret sitelerine bakıyorum. Sürekli makale yazmaktayım. Bu yazdığım makalalerimi bilgilenilmesi amacıyla forumda paylaşmak istiyorum
Hangi kategoriye açabilirim?

Örnek Makalem den bir kısım

Rulmanın mevcut hali 19. yüzyılın sonlarına doğru geliştirilmiştir. İlk etapta elle yapılmıştır.Günümüzde rulmanlar en yaygın olarak kullanılan makine parçalarından biridir, dönme hareketi neredeyse tüm hareketleri kolaylaştırmakta ve sürtünmenin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Rulmanların iki kilit fonksiyonu vardır:

Hareketi transfer ederler, örneğin birbirleri ile ilişkili bileşenleri destekler ve yönlendirirler.
Kuvvetleri aktarırlar.
Makaralı rulmanlar ve manşonlu rulmanlar
Manşonlu veya düz bir rulmanda, aks ve rulman kayar yüzey üzerinde farklı yönlerde hareket ederler. Buna karşın, rulmanların birbirlerine doğru hareket eden iki bileşeni -iç ve dış bilezikler- döner elemanlarla ayrılır. Bu tasarım manşonlu rulmana kıyasla çok daha az sürtünmeye neden olur.

Radyal rulmanlar ve eksenel rulmanlar
Rulmanlar yükleri radyal yönde veya eksenel yönde aktarabilir ve çoğu durumda radyal ve eksenel yüklerden oluşan bir kombinasyonun aktarımını gerçekleştirirler.

Her iki dizayn da hem bilyalı rulman hem de makaralı rulman olarak sunulur. Rulman tasarımının tercihi uygulamaya bağlıdır.
94 Model Skoda Favorit Sahibi :)
Kullanıcı avatarı
Ra_eM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Ekinci
Nereden: Konya
Arabanız: 94 Model Skoda Favorit LX

İleti Aspwr » 26 Mar 2021, 00:24

phenomx3 yazdı:helezonlar sökerken tehlikeli olur dikkat etmelisin. gerekli aparatın yoksa Allah muhafaza.
ustam doğru söylüyorsun değiştirdim ama benide bitirdi aparat sız ömrümü yedi hem tehlikeli bir iş .Allah korusun bir sekmiş olsa benim yaptığım tam delilik
Aspwr
CLASSIC
CLASSIC

İleti Aspwr » 26 Mar 2021, 00:26

Ra_eM yazdı:Merhaba şuanda çalıştığım firmada rulman ve fren ekipmanları konusunda satış yapılmakta. Bende e-ticaret sitelerine bakıyorum. Sürekli makale yazmaktayım. Bu yazdığım makalalerimi bilgilenilmesi amacıyla forumda paylaşmak istiyorum
Hangi kategoriye açabilirim?

Örnek Makalem den bir kısım verdiğin bilgiler için teşekkürler

Rulmanın mevcut hali 19. yüzyılın sonlarına doğru geliştirilmiştir. İlk etapta elle yapılmıştır.Günümüzde rulmanlar en yaygın olarak kullanılan makine parçalarından biridir, dönme hareketi neredeyse tüm hareketleri kolaylaştırmakta ve sürtünmenin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Rulmanların iki kilit fonksiyonu vardır:

Hareketi transfer ederler, örneğin birbirleri ile ilişkili bileşenleri destekler ve yönlendirirler.
Kuvvetleri aktarırlar.
Makaralı rulmanlar ve manşonlu rulmanlar
Manşonlu veya düz bir rulmanda, aks ve rulman kayar yüzey üzerinde farklı yönlerde hareket ederler. Buna karşın, rulmanların birbirlerine doğru hareket eden iki bileşeni -iç ve dış bilezikler- döner elemanlarla ayrılır. Bu tasarım manşonlu rulmana kıyasla çok daha az sürtünmeye neden olur.

Radyal rulmanlar ve eksenel rulmanlar
Rulmanlar yükleri radyal yönde veya eksenel yönde aktarabilir ve çoğu durumda radyal ve eksenel yüklerden oluşan bir kombinasyonun aktarımını gerçekleştirirler.

Her iki dizayn da hem bilyalı rulman hem de makaralı rulman olarak sunulur. Rulman tasarımının tercihi uygulamaya bağlıdır.
Aspwr
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir