Radyatör su deposu kapağı tae

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Radyatör su deposu kapağı tae

İleti sersefil » 31 Ağu 2021, 23:08

Arkadaşlar herkese merhaba, foruma çok uzun zamandır üyeyim, çok faydasını gördüm, bilgi paylaşımı yapan herkese çok teşekkürler, benim sorunum daha doğrusu merak ettiğim bir konu var forumda favorit hareret başlıklarında kimi yerlerde farklı radyatör kapağı kullanınca iyi olduğunu söyleyenler olmuş, opel kapağı takan bile var. Farklı marka kapak takan arkadaşlar bize model ve randımanlı çalışıyormu bilgi verebilirlermi.?

sersefil
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: favorit lx

İleti Semih koc » 03 Eyl 2021, 09:23

Kapak konusunda benimde merak ettiğim bişey var yedek şu deposunda sürekli bi hava oluşuyor suyu kontrol etmek için kapağı açtığımda hep bi hava çıkışı oluyo ekstradan 1 hafta önce şu deposunun kapağı attı seyir halindeyken çözüm ney bende çok merak ediyorum
Semih koc
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: SEMİH KOÇ
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135l

İleti taner1973 » 03 Eyl 2021, 16:14

Arkadaşlar kapaklar orjinal olmadığı için fazla sıkınca basıncı atamıyor. Bu nedenle kapağı tatlı sıkı bırakın. Bakın göreceksiniz basınç olmayacak havayı rahat tahliye ettiği için tesisatta hava kalmayıp rampa çıkarken yükselen hararetiniz yükselmeyecek.
Kullanıcı avatarı
taner1973
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Taner
Arabanız: FELİCİA GLX KARBURATORLU

İleti Emre97 » 07 Eyl 2021, 00:18

Merhabalar. Aracımda uzun yıllardır kullanmış olduğum, mavi renkli skoda logolu kapak var. Hiçbir sorun çıkarmadı. Aracım conta yaktığında suya egzoz gazı kaçırıp suyu ısıtıyordu. O sıralarda bile o kapak içerdeki basıncı dışarıya kolayca atıyordu. Başka markanın kapaklarını denemedim fakat yine favorite ait sarı renkli bi kapağın bozulduğuna şahit oldum.
Emre97
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Emre
Arabanız: FAVORİT 135 LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir