Direksiyon Kutusunda Boşluk

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Direksiyon Kutusunda Boşluk

İleti favorit46 » 24 Eyl 2021, 08:37

Aracım sola çektiği için bugün rot ayarına götürdüm. Rot ayarı yapacak kişi: "Direksiyon kutusunda boşluk var, önce onu hallet. Sonra gel öyle rot ayarı yapalım." dedi.

Direksiyon kutusu boşluk tamiri uzun, zor bir işlem midir? Ne önerirsiniz?

favorit46
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BOZCAN
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: Skoda Favorit 135LX

İleti sainz » 24 Eyl 2021, 14:49

favorit46 yazdı:...Direksiyon kutusu boşluk tamiri uzun, zor bir işlem midir? Ne önerirsiniz?

İyi bir usta tornacıda yaptırabilir.
Çok uzun süre de almıyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti phenomx3 » 25 Eyl 2021, 10:51

dıreksıyon kutunuz orjınal mı yan sanayı mı.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti favorit46 » 25 Eyl 2021, 11:55

phenomx3 yazdı:dıreksıyon kutunuz orjınal mı yan sanayı mı.

Orjinal sanırım.
favorit46
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BOZCAN
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: Skoda Favorit 135LX

İleti Emre97 » 26 Eyl 2021, 21:19

Eğer orijinalse tamir ettirmeniz iyi olucaktır ama orijinal değilse yenisini almanızı tavsiye ederim
Emre97
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Emre
Nereden: Ankara
Arabanız: FAVORİT 135 LX

İleti phenomx3 » 30 Eyl 2021, 07:07

Ben daha önce de yazmıştım forumda. Benim de çok boşluk var değişecek demişti iki tane usta. Kendi ustama gittim. Yetkili serviste çalışmış bu araçları çok iyi tanıyan bir ustadır. Baktı kutunun bağlantı lastikleri gitmiş onları değişince yarı yarıya azalır dedi. Değiştik hakikatten biraz azaldı boşluk. Bı ara gel söküp bakım ayar yapayım bu kutu orjinal sakın değiştirme dedi. Gittim soktu boşluğunu aldı bakım ve ayar yaptı tıkırtı burcunu değiştirdi. GLX lerin kutuları alman malı, boşluğu alınıp ayar yapılabiliyor dedi. L ve LX lerin kutuları çek malı sadece tıkırtı burcu değişebiliyor ayar yapılamıyor demişti. 2016 da yaptı bu işlemleri hala kullanıyorum sadece bir kere tıkırtı burcu değişti bu sürede.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti phenomx3 » 06 Ekm 2021, 20:01

ekleme yapayım. bir arkadasımın favoriti var. direksiyon kutusunu değiştirdi. sismak taktırdı 2 sene anca gitti. tekrar sismak taktırdı o da o kadar gitti. çin malları da ne kadar gider bilmiyorum. sonra orjinal çıkma bulduk ustam bakımını yapıp taktı şu anda onu kullanıyor. bi ara bir sitede alman malı MEYLE marka buldum 625 lira idi tek bir tane kalmıştı. .yedekte dursun diye hemen sipariş verdim. yavşaklar adını hiç duymadığım bir marka gönderdiler. belkide MEYLE ellerinde kalmadığı için gönderdier bilemem ama hemen iade ettim. şans işte. e bay da meyle var ama euro olarak satılıyor + kargosu bayaa tuzluya geliyor.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir