SKODA YETİ 1.6 DSG VİTES 2 DEN YUKARI ÇIKMIYOR NE MANUEL NE

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA YETİ 1.6 DSG VİTES 2 DEN YUKARI ÇIKMIYOR NE MANUEL NE

İleti Acarhasan » 06 Arl 2021, 16:26

Mrb herkese iyi günler aracım skoda yeti DSG 1.6 diesel elegance greenline 128 bin km de . bugün aracım ile yola çıktım 1 den 2 ye geçti 2 den 3 geçerken bir silkeleme vuruntu oldu tekrar 2 ye döndü ve o dakikadan sonra ne 1.vitese nede 3.uncu vitese geçmedi o şekilde bir süre gittim ve geri döndüm park ettim ben İzmir'de yim ve dsg konusunda gerçekten iyi bir ustaya ihtiyacım ve yardıma ihtiyacım var . yaklaşık iki sene önce kavrama yetkili serviste değiştirildi aslında ama bu arıza nedir bilemedim ikinci sahibiyim ve ilk defa bir arıza oluyor şimdiden verilen cevaplara teşekkür ederim görüşmek üzere hoşçakalın

Acarhasan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Hasan Acar
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda yeti 1.6 DSG diesel elegance greenline

İleti sainz » 08 Arl 2021, 13:17

Acarhasan yazdı:Mrb herkese iyi günler aracım skoda yeti DSG 1.6 diesel elegance greenline 128 bin km de . bugün aracım ile yola çıktım 1 den 2 ye geçti 2 den 3 geçerken bir silkeleme vuruntu oldu tekrar 2 ye döndü ve o dakikadan sonra ne 1.vitese nede 3.uncu vitese geçmedi o şekilde bir süre gittim ve geri döndüm park ettim ben İzmir'de yim ve dsg konusunda gerçekten iyi bir ustaya ihtiyacım ve yardıma ihtiyacım var . yaklaşık iki sene önce kavrama yetkili serviste değiştirildi aslında ama bu arıza nedir bilemedim ikinci sahibiyim ve ilk defa bir arıza oluyor şimdiden verilen cevaplara teşekkür ederim görüşmek üzere hoşçakalın

Resetlemeyi deneseniz?
https://www.youtube.com/watch?v=Z5KD7LyQnqg
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Acarhasan » 15 Arl 2021, 15:56

İlk yaptığında resetleme yaptım ve düzeldi 2 gün sonra tekrar etti bundan sonra yaptığım reset ler bir işe yaramadı maalesef bir kaç özel servise gittim mekatronik kart arızası dediler değişim değişim deniyor sadece kart değişimi yetkili servis ise komple mekatronik değişimi diyor garip gelen de şu söktük kart çok diri ve temiz.duruyor yağlar iyi durumda bir gariplik te kart değişimi yapılır ken eski kart bir şekilde tamir edilip içindeki bilgiler yazılım yeni kart a aktarılıyor Muş
Acarhasan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Hasan Acar
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda yeti 1.6 DSG diesel elegance greenline

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir