Stop edip anahtar çıkarınca çalışan kalorifer fanı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Stop edip anahtar çıkarınca çalışan kalorifer fanı?

İleti byasamali » 11 Oca 2022, 23:21

Merhaba arkadaşlar

Benim kontağı kapatıp anahtarı çıkarınca kendiliğinden çalışan kalorifer fanı sorunum var.!!

Bu sabah kontağı açtığımda akü zayıf uyarısı verdi daha sonra arabayı çalıştırdım ve yolda kaloriferi açtığımda çalışmadığını fark ettim. Bunun üzerine oto elektrikçiye gittim, elektrikçi kalorifer fanını çıkardı ve fana dışarda elektrik verdi fan çalıştı, daha sonra fana giren soketi kontrol etti ve onda da bir sorun bulamadı. Aküden olabilir dedi. Ben de zaten akü zayıf diye sıfır varta amg akü taktırdım fakat kalorifer hâlâ çalışmıyordu

Başka bir ustaya gittim ve durumu anlattım, o usta da baya kurcaladi sorun bulamadı, yan sanayi bi kalorifer fanı getirtip onunla denedi onda da çalışmadı. Daha sonra tekrar benim fanı taktı ve fan kendiliğinden çalışmaya başladı. nedenini ustada anlamadı.
Auto.com adlı programla baktı onda da sorun bulamadı.

Yetkili servise götürdüm bilgisayara bağladılar, kurcaladılar vs onlarda sorun bulamadı, randevu alıp gelin detaylı bakmamiz gerek dediler.

İşin ilginç tarafı çalışmayan fan normal bir şekilde çalışmaya başladı fakat kontağı kapatıp anahtarı çıkarınca beş saniye kadar durup kendiliğinden çalışmaya başlıyor ve hiç durmuyor. Aküyü bitirmemesi için soketi çıkardık, şu an soket çıkmış vaziyette kullanıyorum.

Sizce bu sorun neden olabilir?
Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler

Araç: Skoda Octavia 2013 dsg elegance

byasamali
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Burak YAŞAMALI
Nereden: Gaziantep
Arabanız: Skoda Octavia 2013

Octavia II (A5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir